LinuxON - Linux Osób Niepełnosprawnych
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

LinuxON - Linux Osób Niepełnosprawnych

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
rozdajemy_banner_468x60_1.gif

LinuxON - Linux Osób Niepełnosprawnych

Open Source Day 2011 Warszawa

Email Drukuj PDF

» Poinformuj znajomego

Open Source Day - marzec 2011

Open Source Day - Marzec 2010

Warszawa - 22 marca 2011

Dnia 22 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji poświeconej tematyce Open Source - Open Source Day 2011.

Zapraszamy do REJESTRACJI »


 

Przyłącz się do Inicjatywy Obywatelskiej "Stop pułapce rentowej"

Email Drukuj PDF

Stop "pułapce rentowej"

Możliwość pobierania renty socjalnej bez względu na uzyskiwany dochód, a co za tym idzie zwiększenie liczby pracujących rencistów - takie zmiany postuluje Komitet Inicjatywy Osób Niepełnosprawnych ds. zniesienia „pułapki rentowej”.
Celem tej akcji jest usunięcie artykułu 10 z treści ustawy o rencie socjalnej, który uzależnia wypłatę świadczenia od wysokości uzyskanego dochodu.
Każdy, kto chciałby by ten punkt zniknął z polskiego ustawodawstwa, może złożyć swój podpis na karcie poparcia dostępnej na stronie internetowej http://www.stop-pulapcerentowej.pl/ w dziale „do pobrania” i przekazać ją organizatorom.

Rentę socjalną w Polsce pobiera ok. 248 tysięcy obywateli, posiadających orzeczenia o niepełnosprawności powstałej przed osiągnięciem wieku aktywności zawodowej. Z informacji podanych na stronie projektu wynika, że zatrudnienie ma niecałe 2 proc. z nich.
Aktualnie wysokość renty socjalnej wynosi 525 zł netto. Aby nie stracić przysługującego świadczenia, renciści socjalni mogą miesięcznie zarobić maksymalnie 961 zł brutto (ok. 689 zł netto), czyli 30%. przeciętnego wynagrodzenia.
Gdy rencista socjalny osiągnie kwotę miesięcznego przychodu przekraczającą choćby o grosz kwotę 961 zł brutto, traci całość świadczenia za dany miesiąc (podczas gdy u pozostałych rencistów i emerytów przychód jest rozliczany w skali roku).
- Największym problemem nie jest jednak utrata renty socjalnej za dany miesiąc, lecz żmudna droga "odwieszania" świadczenia na komisjach ZUS (w przypadku utraty pracy). W trakcie walki o ponowne przyznanie renty ludzie pozostają bez środków finansowych na artykuły pierwszej potrzeby (takie, jak: leki, sprzęt specjalistyczny czy rehabilitacja). Dlatego większość rencistów socjalnych pozostaje bez pracy. Głównym powodem ich małej aktywności zawodowej jest strach przed utratą renty oraz nieopłacalność jej zawieszenia. Mając do wyboru pracę na okres próbny za niskie wynagrodzenie na pełnym etacie lub stałą niską rentę wybierają to, co jest pewne. Dorabianie do świadczenia jest trudne, ponieważ limit umożliwia tylko pracę na 0,69 etatu przy płacy minimalnej. Pracodawcy natomiast najczęściej poszukują pracowników pełnoetatowych. Na tej patowej sytuacji cierpią zarówno niepełnosprawni z aspiracjami, jak i skarb państwa, do którego nie wpływają środki przekazywane z podatków płaconych przez rencistów socjalnych - przekonują organizatorzy na swojej stronie internetowej.

Wszystkie informacje związane z projektem dostępne są na stronie www.stop-pulapcerentowej.pl

Wysłał poprawkę do GNOME na dzień przed śmiercią Autor: Adrian Nowak, 09:46, środa, 9 marca 2011 Fot: grggrssmr To się nazywa oddanie dla Open Source. Adrian Hands chorujący na stwardnienie zanikowe boczne do końca wspierał rozwój GNOME. Jak informuje

Email Drukuj PDF
Linux jest wspierany przez osoby niepełnosprawne :)
Artykuł pochodzi z
Wysłał poprawkę do GNOME na dzień przed śmiercią

Autor: Adrian Nowak, 09:46, środa, 9 marca 2011

 

 

Fot: grggrssmr
To się nazywa oddanie dla Open Source. Adrian Hands chorujący na stwardnienie zanikowe boczne do końca wspierał rozwój GNOME.

Jak informuje jego syn na Bugzilli, pod koniec swoich dni programista nie mógł już używać standardowej klawiatury komputera, więc specjalnie dla niego przygotowywano nowe urządzenia, które pozwalały mu wciąż pisać kod. Swoje ostatnie chwile poświęcił na poprawę działania schowka systemowego w GNOME.

W ten sposób poprawki pisał Adrian Hands
Nie będę nawet próbował przewidywać motywów takiego działania Handsa, jednak z pewnością chciał po sobie zostawić ślad. Można być pewnym, że mu się udało, bo pomoc w rozwoju GNOME będzie miała swoje odbicie na milionach komputerów użytkowników różnych dystrybucji Linuksa.

Strona 1 z 7